بازديد آيت الله هاشمي رفسنجاني از مجتمع پتروشيمي خاركهمزمان با اولين روز زمستاني سال 95 ؛ آيت الله هاشمي رفسنجاني و هيات همراه وارد جزيره خارك شدند.
ايشان هدف از اين ديدار را بررسي سطح آموزشي و امكانات دانشگاه آزاد جزيره خارك؛ مسايل مربوط به نفت و احوالپرسي از ساكنين اين جزيره بيان داشت.
آيت الله هاشمي رفسنجاني در ادامه ديدارهاي خود از واحد متانول مجتمع پتروشيمي خارك بازديد و با حضور در اتاق كنترل اين واحد در جريان روند فعاليتهاي آن قرار گرفت. در ادامه از محل كلنگ زني اين واحد كه در آذر ماه 1373 توسط خود ايشان صورت گرفته بود بازديد كردند..
در رابطه با اين ديدار از آقاي مهندس امير شقاقي مدير عامل شركت پتروشمي خارك پرسيدم : چه مسايلي در اين ديدار مطرح و آن را چگونه مي بينيد؟
ايشان گفت : در بازديد امروزكه بسيار خوب بود در رابطه با معرفي مجتمع پتروشيمي خارك بعنوان بزرگترين صادر كننده استان بوشهر با توجه به آنكه عسلويه هم جزو آنهاست توضيحاتي خدمت ايشان ارايه شد و روند توليد و صدور محصولات و تاثير اقتصادي آن بر كشور بيان گرديد.ضمنا در ارتباط با نصب ژنراتور ها و مخازن متانول دو عنوان گرديد در صورت تامين و تخصيص گاز مورد نياز اين واحد ساير مراحل آن انشالله طي سه سال آينده تكميل و واحد به بهره برداري خواهد رسيد.
آقاي مهندس ابراهيم پور عضو هيات مديره شركت كه مجري طرح متانول مجتمع پتروشيمي خارك نيز بود ضمن يادآوري آن دوران گفت: با تمامي مشكلات و مسايلي كه وجود داشت اولين فاينانسي كه انجام شد در مجتمع پتروشيمي خارك بود و اين درحالي انجام پذيرفت كه بسياري باور نداشتند كه اين كار انجام شود و خوشبختانه بعد از 22 سال از شروع تاسيس اين واحد تاثير واحد مجتمع پتروشيمي خارك و ارزش افزوده آن بر اقتصاد كشور چشمگير ميباشد.
دكتر آفريده عضو هيات مديره شركت در ارتباط با اين ديدار گفت :
امروز روز خوبي بود. چرا كه پتروشيمي خارك پروژه هاي بزرگي براي توسعه خود از جمله ان- جي- ال و متانول دو و ال – ان- جي را در پيش رو دارد و نگاه آقاي رفسنجاني به آنها بسيار مثبت است ضمن آنكه تمامي مسئوليني كه امروز در اينجا حضور دارند نيز بر اين باورند كه پتروشيمي خارك براي توسعه آينده و مهار گاز فلرها و تبديل آن به كالا بهترين جايگاه را دارد.
از وي پرسيدم با توجه به تغيير مديريت اين شركت و حضور جنابعالي در هيات مديره پتروشيمي خارك درجنس تصميم گيري هاي شما تغييري حاصل خواهد شد؟ وي گفت : خير ؛ چون پتروشيمي خارك يك سير منطقي را براي توسعه خود طي ميكند لذا قائم به شخص نبوده و تصميمات ما همچنان مسير خود را طي خواهد كرد و بديهي است كه با آمدن آقاي مهندس امير شقاقي كه از افراد باتجربه و خوبي در سطح صنعت هستند اين روند با شايستگي بيشتري انشالله طي خواهد گرديد.

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید