ظرفیت تولید مجتمع پتروشمی خارک با دریافت گاز از کارخانه درود3 شرکت نفت فلات قاره  ایران (منطقه خارک) بیش از 100 تن در روز افزایش می یابد.آیین رسمی بهره برداری از واحد جمع آوری گازهای همراه نفت برای استفاده در پتروشیمی خارک امروز یکشنبه(24 آذر ماه) با حضور علی محمد بساق زاده عضو هیئت مدیره و مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی، میرهاشمی مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی و نیز هيات مديره و مدیرعامل شركت پتروشیمی خارک و رییس شرکت نفت قاره فلات منطقه خارک و جمعی از مقامات عالی این جزیره برگزار شد.

 بر پایه این گزارش ،غلامرضا امیرشقاقی مدیر عامل پتروشیمی خارک با تاکید بر زیست محیطی بودن این طرح گفت:  با هدف جلو گیری از هدر رفت گاز های فشار متوسط حاصل از فرآورش نفت در منطقه خارک که بعد از هدایت به مشعل ها سوخت می شد ،کارشناسان دو شرکت نفت فلات قاره منطقه و مجتمع پتروشیمی خارک با اجرای یک پروژه عملیاتی مشترک در کارخانه درود 3 اقدام به مهار این گاز ها نمودند.

وی افزود:با بهره برداری از این پروژه که در کوتاه ترین زمان ممکن و با تلاش ها و طرح های ابتکاری به انجام رسید افزون بر جلوگیری از آلایندگی زیست محیطی ،روزانه بیش از 100 تن به تولید محصولات مختلف مجتمع پتروشیمی خارک افزوده خواهد شد.

امیر شقاقی افزود: برآورد های انجام شده از افزایش 75 تن تولید متانول، 11 تن پروپان، 9 تن بوتان، 5.7 نفتا و27 تن گوگرد حکایت دارد.

مدیر عامل پتروشیمی خارک با بیان اینکه این پتروشیمی با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تا سال 1404 يكي از برترين عرضه كنندگان متانول ودیگر محصولات پتروشیمی در منطقه خلیج فارس خواهد بود گفت :ما به دنبال خام فروشی نیستیم بلکه به دنبال تکمیل زنجیره ارزش و استفاده بهینه از این محصول استراتژیک هستیم .

وی ادامه داد: همکاری وتعامل ایجاد شده با شرکت نفت فلات قاره سبب شد تا روند تولید پایدار خود را حفظ کنیم و با عملیات گسترده مشترکی که انجام شد سوختن گاز های مشعل تاسیسات شرکت نفت فلات قاره و انتشار گازهای CO2 و SO2 در حال کاهش است و خوشبختانه شاهد کاهش آلودگی هوا در سطح منطقه هستیم.

مدیر عامل پتروشیمی خارک در پایان از تلاش های مهندس عباس رجب خانی رییس شرکت نفت فلات قاره منطقه خارک وهمکاری وهمدلی کارکنان این شرکت در روند اجرای این طرح مهم که منجر به افزایش خوراک پتروشیمی خارک و همچنین اقدامی موثر در راستای موثر محیط زیست جزیره خارک شده است تقدیر وتشکر کرد.

بر اساس این گزارش در پایان این آیین ، کلنگ زنی بازیابی گازهای باقیمانده در کارخانه درود3 نیز با حضور مقامات مدعو انجام شد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید