محمع عمومي ساليانه پتروشيمي خارك براي سال مالي منتهي به 1398/12/29 برگزار گرديد

براين اساس از كليه سهامداران ،‌ وكيل يا قائم مقام قانوني صاحبان سهم و همچنين نماينده يا نمايندگان اشخاص حقوقي دعوت گرديد تا در جلسه مجمع عمومي عادي اين شركت در ساعت 15 روز يكشنبه 1399/4/29 در شهر تهران به آدرس ميدان شيخ بهائي ، كوچه دانشگاه الزهرا، دانشگاه الزهرا(درب شرقي) سالن كنفرانس پروين اعتصامي ، حضور بهم رسانند.


دستورجلسه:
1.    استماع گزارش هيأت مديره ،حسابرس و بازرس قانوني شركت به مجمع عمومي عادي ساليانه در خصوص عملكرد سال مالي منتهي به 29 اسفند 1398.
2.    بررسي و تصويب ترازنامه و حساب سود وزيان شركت براي سال مالي منتهي به29 اسفند1398.
3.    تصميم گيري در مورد  تقسيم سود عملكرد سال مالي منتهي به 29 اسفند 1398.
4.    انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانوني شركت براي سال مالي منتهي به 30 اسفند1399 و تعيين حق الزحمه حسابرس و بازرس قانوني.
5.    تعيين پاداش هيأت مديره و حق حضور اعضاء غير موظف آن.
6.    تعيين روزنامه كثيرالانتشار براي درج آگهي هاي شركت.
7.    سايرمواردي كه تصميم گيري راجع به آن در صلاحيت مجمع عمومي عادي ساليانه مي باشد.

اين مجمع با حضور 88.51 درصد سهامداران تشكيل گرديد.


در اين جلسه غلامرضا اميرشقاقي مديرعامل شركت پتروشيمي خارك اظهار كرد: برد عملياتي پتروشيمي خارك در سال گذشته بين 3 تا 8 كيلومتر بود، اما در سال جاري با انجام چند پروژه ، اين شركت ميدان عملياتي خود را به 104 كيلومتر افزايش داد و توانست تا مرز عربستان پيشروي نمايد.
عدم انجام اين پروژه ها باتوجه به شرايط خاص در توليد نفت در منطقه خارك و ركود حاكم بر جهان در اثر كرونا، اين مجتمع توليدي عملا از كار افتاده و توليد آن متوقف ميگرديد.
وي افزود ما در سالهاي گذشته به سهامداران محترم تعهد داده بوديم كه هر سال حركتي نو در شركت پتروشيمي خارك داشته باشيم و از روزمرگي دوري نمائيم.سال گذشته باتوجه به ركود جهاني بازار نفت و ويروس كرونا و افت توليد نفت خام ، تامين گاز خوراك اين مجتمع كه گازهاي سرچاهي است دچار افت شديد گرديد.اين شركت با كمك و همكاري شركت محترم نفت فلات قاره و همدلي و تلاش شبانه روزي همه همكاران توانست طرح ارسال بخشي از گازهاي ميدان فروزان را كليد بزند.
با اين طرح شركت توانست هم به تامين مطمئن خوراك نائل آيد و هم بخشي از مشكلات سكوي فروزان را مرتفع نمايد.اين حركت ارزنده هم در راستاي تداوم توليد و حفظ حقوق سهامداران محترم و هم در حفظ محيط زيست منطقه شمال غربي خليج فارس و جلوگيري از ورود حدود 800 تن SO2 به آن منطقه است.


مديرعامل شركت پتروشيمي خارك در مورد موضوع خودكفائي افزود : باتوجه به سخت گيري وزارت صمت ، گمرك و بانك مركزي قرار شد طرحي جديد براي تامين قطعات پيدا كنيم و در اين راستا با تجهيز تمام منابع از طريق مهندسي معكوس توانستيم بخش زيادي از قطعات و لوازم مورد نياز مجتمع را تامين كنيم و اميدورايم سال آينده اين پروژه كامل گردد.
وي افزود همانطوريكه استحضار داريد يك شركت توليدي دوبال دارد ، بال توليد و بال فروش. عليرغم تمامي سختي ها و همه امتيازاتي كه رقباي خارجي براي فروش در نظر گرفته بودند ما موفق شديم همه محصولات توليدي خود را به فروش برسانيم و زمان برگشت ارز حاصل از فروش را از 145 روز به 46 روز تقليل دهيم.

"لازم به ذكر است سود تقسيمي به ازاي هر سهم مبلغ 3350 ريال تعيين گرديد"

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید