آزمايشگاه در يك نگاه

 


آزمایشگاه مجتمع پتروشیمی خارك همزمان با تاسيس مجتمع فعاليت خود را آغاز و اينك پس از گذشت چندین دهه با کادری مجرب، متخصص و بهره مندی از تکنولوژی و تجهیزات به روز، تحت استانداردهای ملی و بین المللی در حيطه آزمون هاي آناليز گاز، آناليز كيفي محصولات پتروشيمي ، آزمون هاي فرآورده هاي نفتي و . . . فعاليت مي نمايد.
با توجه به اخذ و استقرار استاندارد هاي مديريت كيفيت ISO-9001  ، مدیریت زیست محیطی ISO-14001  ، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS-18001  كليه فعاليت هاي آزمايشگاه تحت استانداردهاي مذكور انجام مي گردد. همچنين آزمايشگاه مجتمع داراي گواهينامه تاييد صلاحيت آزمایشگاه همکار به شماره 764 از سازمان ملي استاندارد ايران بوده و در شرف اخذ گواهينامه استاندارد ISO/IEC 17025 از مركز ملي تاييد صلاحيت ايران NACI مي باشد.
بااتكال به خداوند منان و بهره مندي از نيروي متخصص، آزمایشگاه مجتمع قادر به ارائه خدمات آزمایشگاهی در سطوح عالی در منطقه عملیاتی خارگ، استان بوشهر و استانهای همجوار مي باشد. همچنين آزمايشگاه  بطور 24 ساعته در طول شبانه روز بدون وقفه کار کنترل کیفیت محصولات تولیدی مجتمع پتروشیمی خارگ را که شامل گاز مایع پروپان و بوتان، نفتا، گوگرد گرانول و متانول می باشند را برعهده دارد، امری که از ابتدای خط تولید تا ذخیره سازی در مخازن روزانه و مخازن صادراتی ادامه داشته و به آنالیز و صدور گواهی کیفیت محصولات بارگیری شده به اقصي نقاط جهان ( عمدتاً قاره هاي آسيا و اروپا )  مي باشد ختم می گردد.
انجام آزمایش و آنالیز محصولات صادراتی با استفاده از تجهیزات و آنالایزرهای مدرن و روز دنیا، تحت استانداردهای بین المللی مورد قبول بازارهای جهانی در حضور نمایندگان و بازرسین خریداران محصولات انجام و گواهی کیفیت مربوطه صادر میگردد.
از جمله وظایف خطيري که آزمایشگاه بعهده دارد همکاری با سازمان ملي استاندارد ايران، ادارات گمرك و ساير شركت هاي نفتي فعال در منطقه خارگ در امر صادرات و واردات محصولات و فرآورده هاي نفتي به كشور می باشد.